Co zyskujesz, studiując Informatykę na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

  • Kształcenie na kierunku informatyka to model wypracowany przez lata dzięki pracy wykładowców kierunku oraz lokalnych firm z branży informatycznej. Jest to propozycja edukacyjna, która stanowi odpowiedź na realne potrzeby lokalnego rynku pracy. 
  • Przedmioty praktyczne, zawodowe prowadzą wyłącznie doświadczeni specjaliści z branży IT jak i środowisk badawczych. 
  • Jako nasz absolwent, zdobędziesz cenioną przez pracodawców i aktualną wiedzę, dzięki czemu zwiększysz swoją wartość na rynku pracy.

  • Program studiów uwzględnia potrzeby rynku pracy i jest rekomendowany przez pracodawców m.in. z: Idaga Smart Solutions, IT Corner, Devillecloud, Creative Engineering i Smart Solutions Consulting. 

  • Jako jedni z nielicznych na rynku edukacyjnym, dostrzegliśmy konieczność rozwoju kompetencji miękkich w procesie kształcenia specjalistów IT. W programie przewidziano zajęcia z zakresu zarządzania, w tym metodyk zwinnych, zarządzania konfliktem oraz budowania zespołu.

  • Będziesz mieć zajęcia w nowoczesnych laboratoriach : fizyki, elektroniki i elektrotechniki, architektury komputerów, systemów i sieci komputerowych, grafiki i druku 3d, nowoczesnych technologii w grach komputerowych a także inżynierskich obliczeń równoległo-masowych. Dodatkowo zapoznasz się z systemem macOS dzięki nowoczesnym komputerom iMac w pracowni Apple.  
  • Pragniemy sprostać intensywnie rosnącemu zapotrzebowaniu rynku pracy na specjalistów w zakresie programowania gier komputerowych. Według raportu SuperData, - Nielsen Company, wartość rynku gier i mediów interaktywnych w 2020 roku wyniosła 140 miliardów dolarów i przewiduje się dalszy wzrost. 
  • Przy tworzeniu specjalności współpracowaliśmy z wieloma lokalnymi przedsiębiorstwami, startupami, liderami IT oraz z IT Corner - wrocławskiego klastra nowych technologii zrzeszającego ponad 60 firm, które łączy wspólna praca na rzecz lokalnego rozwoju nowych technologii. Współpraca ta umożliwia łączenie nauki i pracy w pierwszych latach studiów oraz daje możliwość zatrudnienia u partnerów na ostatnim roku. 
  • Zatrudnienie w branży technologii informatycznych (IT) stale wzrasta. Poszukiwani są specjaliści w zakresie rozwoju oprogramowania oraz zarządzania projektami IT (Project Menadżerzy). Sektor IT jest obecnie najlepiej opłacany wśród specjalistów różnych branż.
  • Dodatkowo oferujemy Ci możliwość zdobycia certyfikatów renomowanych globalnych firm IT w ramach akademickich programów : Cisco Academy, Oracle Academy, Google Cloud Career Readiness Program oraz Microsoft Learn. =

Dowiedz się jak wyglądają zajęcia na kierunku Informatyka na naszej uczelni. O szczegółach opowiada manager kierunku — Karol Kaluga.

Sprawdź co o kierunku Informatyka mówi nasz student Daniil.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 16 stycznia
czesne już od
460
395
miesięcznie

Zapisując się do  16 stycznia zyskujesz:
●   800 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

 

 

 

 

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 395 zł

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej:

●    Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.


 

Przy współpracy wykładowców oraz lokalnych firm z branży informatycznej powstał na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW kierunek Informatyka, który jest odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku pracy w sektorze branży IT.

Kursy praktyczne, kierunkowe i specjalnościowe prowadzą doświadczeni specjaliści z branży IT oraz środowisk badawczych. Takie podejście zapewnia, że absolwenci po ukończeniu studiów opuszczą uczelnię z aktualną wiedzą pożądaną przez pracodawców.

W czasie studiów po zapoznaniu się z różnymi dziedzinami informatyki, jest możliwość wyboru specjalności, w której najbardziej dana osoba chce się rozwijać. Do wyboru jest aż 6 specjalności: E-commerce-Developer, Inżynier aplikacji i systemów chmurowych, Inżynier aplikacji i systemów mobilnych, Inżynier systemów i sieci komputerowych, Programista gier komputerowych, Projektowanie systemów informatycznych i analiza danych.


Zespół zarządzający kierunkiem cały czas monitoruje aktualne potrzeby rynku pracy i dostosowuje program studiów do jego potrzeb, aby studenci uczyli się najnowszych i najbardziej perspektywistycznych technologii.
Program studiów uwzględnia potrzeby rynku pracy i  jest rekomendowany przez pracodawców m.in. z: Idaga Smart Solutions, IT Corner, Devillecloud, Creative Engineering i Smart Solutions Consulting.


Jako jedni z nielicznych na rynku edukacyjnym, dostrzegliśmy konieczność rozwoju kompetencji miękkich w  procesie kształcenia specjalistów IT. W  programie przewidziano zajęcia z  zakresu zarządzania, w  tym metodyk zwinnych, zarządzania konfliktem oraz budowania zespołu. 
Wiemy jak ważna jest znajomość języków obcych wśród pracowników IT, dlatego program studiów przewiduje aż 3 semestry zajęć z języka angielskiego lub niemieckiego.


Wiemy, jak ważne jest poszanowanie czasu studentów. Z racji tego, że kierunek Informatyka jest kierunkiem o profilu praktycznym, dlatego część zajęć, które mogą być przeprowadzone w trybie zdalnym bez straty wartości merytorycznej, często są organizowane w takim trybie. W całym toku studiów w trybie zdalnym może być zorganizowanych do 50% wszystkich zajęć. W znakomitej większości wykłady są organizowane w trybie zdalnym.


Uczelnia dokłada wszelkich starań, aby laboratoria były jak najnowocześniej wyposażone. Będziesz mieć zajęcia w nowoczesnych laboratoriach : fizyki, elektroniki i elektrotechniki, architektury komputerów, systemów i sieci komputerowych, grafiki i druku 3d, nowoczesnych technologii w grach komputerowych a także inżynierskich obliczeń równoległo-masowych. Dodatkowo zapoznasz się z systemem macOS dzięki nowoczesnym komputerom iMac w pracowni Apple.


Pragniemy sprostać intensywnie rosnącemu zapotrzebowaniu rynku pracy na specjalistów w zakresie programowania gier komputerowych. Według raportu SuperData, - Nielsen Company, wartość rynku gier i mediów interaktywnych w 2020 roku wyniosła 140 miliardów dolarów i przewiduje się dalszy wzrost. 
Na całym świecie poszukiwani są specjaliści w zakresie rozwoju oprogramowania, wdrażania oprogramowania oraz zarządzania projektami IT (Project Menadżerzy). Sektor IT jest obecnie najlepiej opłacany wśród specjalistów różnych branż.


Dodatkowo oferujemy Ci możliwość zdobycia certyfikatów renomowanych globalnych firm IT w ramach akademickich programów : Cisco Academy, Oracle Academy, Google Cloud Career Readiness Program oraz Microsoft Learn.   
 

mgr inż. Karol Kaluga

Menedżer kierunku informatyka

Jestem na obecną chwilę wykładowcą, programistką w branży GaveDevowej oraz technical artystą. Co uczelnia mi dała? To po pierwsze pasję, kontakty i wiedzę, którą na co dzień wykorzystuję w pracy zawodowo jak i prywatnie. 

mgr Jagoda Piluch

Wykładowczyni na kierunku informatyka

Wybór kierunku informatyka na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW to bez wątpienia jedna z najlepszych decyzji, jakie podjąłem. Obecnie przygotowuje się do obrony inżynierki na tym kierunku, na specjalności programowanie gier komputerowych. Jednym z największych atutów jest nauka przez praktykę, zajęcia z doświadczonymi developerami z takich firm, jak Techland czy CD Projekt RED sprawiają, że zdobywamy doświadczenie i dobre wzorce, które z łatwością można przekuć w sukces na względnym początku kariery zawodowej. Będąc na czwartym semestrze studiów zacząłem pracę jako junior w firmie specjalizującej się w aplikacjach XR, obecnie jestem Lead Developerem oraz pracuje nad rozwojem własnej firmy - Dream Eater Interactive.

Jakub Flaczyk

Absolwent kierunku informatyka

Zacząłem studia informatyczne bez żadnego wcześniejszego doświadczenia w danej dziedzinie. Przed dołączeniem na Uniwersytet Dolnośląski DSW byłem skierowany w stronę medycyny jako kariery, oraz sztuki jako hobby. Mimo tego podjąłem decyzję poszerzenia horyzontów i spróbowania czegoś obcego, co okazało się być strzałem w dziesiątkę. Uczyłem się wiedzy ścisłej i naukowej, ale przez otwarty charakter nauki, byłem w stanie implementować swoje mocne strony w to co robię na uczelni. Umiejętności graficzne włożyłem w projektowanie interfejsów i stron internetowych. Matematykę i fizykę uczoną ze strony medycznej użyłem w pisaniu i rozumieniu algorytmów, oraz programów. Umiejętności interpersonalne, które miałem przez całe życie, włożyłem w projekty grupowe i eventy organizowane przez uczelnię.

Nie jestem wyjątkiem, każda osoba z mojego kierunku wyszła z różnych korzeni, mając różne mocne strony, które implementowała w jakiś sposób w swój styl bycia informatykiem. Jest to na tyle wszechstronne miejsce, że nie ważne kim jesteśmy to, o ile mamy chęci i determinację, to każdy może dopasować kierunek do samego siebie.

Daniil Ivzhenko

Student kierunku informatyka

Wybrałem Uniwersytet Dolnośląski DSW, ponieważ zawsze interesowałem się nagrywaniem gier oraz ich ogólnie tworzeniem. Dodatkowo słyszałem, że na tej uczelni uczą osoby z branży, co jest dla mnie sporym atutem. Na samej informatyce jest wiele specjalizacji. Ja się zdecydowałem na programowanie gier komputerowych, ponieważ tym najbardziej się interesuje. Oprócz tego znajdują się również specjalizacje związane z projektowaniem aplikacji internetowych, a także z zarządzaniem bazami danych. Dodatkowo również sama działalność kół naukowych na naszej uczelni m.in. Hello IT bardzo mi pasowała. Organizowane przez nich game jamy oraz projekty, w których brałem udział pozwoliły mi się naprawdę mocno rozwinąć.

Dominik Nawrot

Student kierunku informatyka

Czego się nauczysz?

Testowania oprogramowania i gier komputerowych. 
Projektowania aplikacji internetowych i gier komputerowych.
Poznasz metody gromadzenia i eksploracji danych. 
Zarządzać systemami i bazami danych.
Programowania w popularnych językach i – w zależności od specjalności będą to: Java, C++, Python, PHP.
Przygotujesz się do pierwszej pracy w IT, dzięki otrzymaniu wykształcenia kierunkowego w najbardziej dynamicznej branży na świecie. 
Poznasz metodyki zarządzania projektami informatycznymi: Scrum, Prince2 oraz PMI.
Poznasz najpopularniejsze rozwiązania systemów i sieci komputerowych oraz chmur obliczeniowych. 

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
E-commerce-Developer
Stacjonarne Niestacjonarne Studia inżynierskie Od marca
od 575 zł 642 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 642 zł
Inżynier aplikacji i systemów chmurowych
Stacjonarne Niestacjonarne Studia inżynierskie Od marca
od 575 zł 642 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 642 zł
Inżynier aplikacji i systemów mobilnych
Stacjonarne Niestacjonarne Studia inżynierskie Od marca
od 575 zł 642 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 642 zł
Inżynier nowoczesnych technologii – Metaverse, Web3.0, FinTech
Stacjonarne Studia inżynierskie Dofinansowane Nowość Od marca
od 490 zł
Inżynier systemów i sieci komputerowych
Stacjonarne Niestacjonarne Studia inżynierskie Od marca
od 575 zł 642 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 642 zł
Programista gier komputerowych
Stacjonarne Niestacjonarne Studia inżynierskie Od marca
od 575 zł 642 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 642 zł
Projektowanie systemów informatycznych i analiza danych
Stacjonarne Niestacjonarne Studia inżynierskie Od marca
od 575 zł 642 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 642 zł

Wykładowcy

Karol Kaluga
dr inż. Tomasz Długosz
Prof. dr hab. Krzysztof Dems
mgr inż. Karol Kaluga

Manager kierunku. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Ukończył na studiach inżynierskich Automatykę i robotykę oraz na studiach magisterskich Informatykę techniczną w j. angielskim. Pracował jako inżynier ds. automatyzacji i robotyzacji a ostatnie dwa lata jako programista aplikacji...

dr inż. Paweł Prociów

Ekspert z zakresu nowych technologii, aplikacji mobilnych, IT i technologii w medycynie. Specjalizuje się w nowych technologiach, w szczególności w aplikacjach mobilnych oraz szeroko pojętym Internecie Rzeczy (IoT). W swoim życiu pracował dla dużych firm takich jak Qualcomm lub Huawei w...

Prof. dr hab. Grzegorz Kosior

Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu bioinforamtyki. Prócz nauki pasjonat rozwoju gier komputerowych. 

dr inż. Tomasz Długosz

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. W 2004 uzyskał tytuł magistra inżynier na kierunku elektronika i telekomunikacja, a w 2007 roku stopień doktora nauk technicznych, specjalność telekomunikacja. W latach 2007-2016 był pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Instytucie Telekomunikacji,...

Prof. dr hab. Krzysztof Dems

Prof. dr hab. Krzysztof Dems (1961-1966 studia wyższe na Politechnice Łódzkiej, 1972 – doktorat, 1980 – doktor habilitowany, 1991 – tytuł naukowy profesora nauk technicznych) pracował w latach 1966-2013 na Politechnice Łódzkiej oraz w latach 1997-2021 w Wyższej Szkole Informatyki a...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF